TC2055-1.8VCTTR
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
TC2055-1.8VCTTR Image
Imaginea poate fi reprezentată. Vedeți specificațiile pentru detalii despre produs.
Prezentarea produsului
Număr parc: TC2055-1.8VCTTR
Producator / Marca: Micrel / Microchip Technology
Descrierea produsului IC REG LINEAR 1.8V 100MA SOT23-5
Foi de date: 1.TC2055-1.8VCTTR.pdf2.TC2055-1.8VCTTR.pdf3.TC2055-1.8VCTTR.pdf
Preț de referință (în dolari SUA)
3000 pcs
  • Mesaj
Specificațiile TC2055-1.8VCTTR
Număr parc TC2055-1.8VCTTR Producător Micrel / Microchip Technology
Descriere IC REG LINEAR 1.8V 100MA SOT23-5 Condiții libere de stare / stare RoHS Plumb fără RoHS / RoHS
Dropout de tensiune (Max) 0.14V @ 100mA Tensiune - ieșire (min / fix) 1.8V
Tensiune - ieșire (Max) - Tensiune - Intrare (Max) 6V
Pachetul dispozitivului furnizor SOT-23-5 Serie -
Caracteristici de protecție Over Current, Over Temperature ambalare Tape & Reel (TR)
Pachet / Caz SC-74A, SOT-753 PSRR 50dB (100kHz)
Tipul de ieșire Fixed Configurarea ieșirii Positive
Alte nume TC20551.8VCTTR Temperatura de Operare -40°C ~ 125°C
Numărul autorităților de reglementare 1 Tipul de montare Surface Mount
descriere detaliata Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 100mA SOT-23-5 Curent - Quiescent (Iq) 80µA
Curent - ieșire 100mA Caracteristici de control Enable