MCP1642B-18I/MC
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
MCP1642B-18I/MC Image
Imaginea poate fi reprezentată. Vedeți specificațiile pentru detalii despre produs.
Prezentarea produsului
Număr parc: MCP1642B-18I/MC
Producator / Marca: Micrel / Microchip Technology
Descrierea produsului IC REG BOOST SYNC 1.8V 1.8A
Foi de date: MCP1642B-18I/MC.pdf
Preț de referință (în dolari SUA)
600 pcs
  • Mesaj
Specificațiile MCP1642B-18I/MC
Număr parc MCP1642B-18I/MC Producător Micrel / Microchip Technology
Descriere IC REG BOOST SYNC 1.8V 1.8A Condiții libere de stare / stare RoHS Plumb fără RoHS / RoHS
cantitate valabila 116414 pcs Fișa cu date MCP1642B-18I/MC.pdf
Tensiune - ieșire (min / fix) 1.8V Tensiune - ieșire (Max) -
Tensiune - Intrare (Min) 0.65V Tensiune - Intrare (Max) 5.5V
Topologie Boost Redresor sincron Yes
Pachetul dispozitivului furnizor 8-DFN (2x3) Serie -
ambalare Tube Pachet / Caz 8-VFDFN Exposed Pad
Tipul de ieșire Fixed Configurarea ieșirii Positive
Temperatura de Operare -40°C ~ 85°C (TA) Numărul de ieșiri 1
Tipul de montare Surface Mount Nivelul de sensibilitate la umiditate (MSL) 1 (Unlimited)
Condiții de stare fără plumb / stare RoHS Lead free / RoHS Compliant Funcţie Step-Up
Frecvență - Comutare 1MHz descriere detaliata Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 1.8V 1 Output 800mA 8-VFDFN Exposed Pad
Curent - ieșire 800mA Numărul părții de bază MCP1642