ATMEGA168P-20AUR
Microchip TechnologyMicrochip Technology
Microchip Technology
Imaginea poate fi reprezentată. Vedeți specificațiile pentru detalii despre produs.
Prezentarea produsului
Număr parc: ATMEGA168P-20AUR
Producator / Marca: Micrel / Microchip Technology
Descrierea produsului IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP
Foi de date:
Preț de referință (în dolari SUA)
1 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Mesaj
Specificațiile ATMEGA168P-20AUR
Număr parc ATMEGA168P-20AUR Producător Microchip Technology
Descriere IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP Condiții libere de stare / stare RoHS Plumb fără RoHS / RoHS
cantitate valabila 35755 pcs Fișa cu date
Tensiune - alimentare (Vcc / Vdd) FLASH Tensiune - Defalcare 32-TQFP (7x7)
Serie AVR® ATmega Starea RoHS Digi-Reel®
Timp de recuperare invers (trr) 20MHz necesită Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Tip memorie program 16KB (8K x 16) Dimensiunea memoriei programului I²C, SPI, UART/USART
Polarizare 32-TQFP Alte nume 1611-ATMEGA168P-20AURDKR
Tip oscilator A/D 8x10b Temperatura de Operare -40°C ~ 85°C (TA)
Sistem de operare AVR Nivelul de sensibilitate la umiditate (MSL) 3 (168 Hours)
Codul producătorului ATMEGA168P-20AUR Descriere extinsă AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 16KB (8K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7)
Descriere IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP Date SRAM Bytes 512 x 8
Convertoare de date 2.7 V ~ 5.5 V Core dimensiune 1K x 8