LP2989IMX-1.8
N/A
Imaginea poate fi reprezentată. Vedeți specificațiile pentru detalii despre produs.
Prezentarea produsului
Număr parc: LP2989IMX-1.8
Producator / Marca: N/A
Descrierea produsului IC REG LINEAR 1.8V 500MA 8SOIC
Foi de date:
Statutul RoHs Conține plumb / RoHS neconform
  • Mesaj
Specificațiile LP2989IMX-1.8
Număr parc LP2989IMX-1.8 Producător N/A
Descriere IC REG LINEAR 1.8V 500MA 8SOIC Condiții libere de stare / stare RoHS Conține plumb / RoHS neconform
cantitate valabila 5589 pcs Fișa cu date
Dropout de tensiune (Max) 0.65V @ 500mA Tensiune - ieșire (min / fix) 1.8V
Tensiune - ieșire (Max) - Tensiune - Intrare (Max) 16V
Pachetul dispozitivului furnizor 8-SOIC Serie -
Caracteristici de protecție Over Current, Over Temperature, Short Circuit ambalare Tape & Reel (TR)
Pachet / Caz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) PSRR 60dB (1kHz)
Tipul de ieșire Fixed Configurarea ieșirii Positive
Temperatura de Operare -40°C ~ 125°C Numărul autorităților de reglementare 1
Tipul de montare Surface Mount Nivelul de sensibilitate la umiditate (MSL) 1 (Unlimited)
Condiții de stare fără plumb / stare RoHS Contains lead / RoHS non-compliant descriere detaliata Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 500mA 8-SOIC
Curent - aprovizionare (Max) 9mA Curent - Quiescent (Iq) 175µA
Curent - ieșire 500mA Caracteristici de control Enable