IRF40DM229
International Rectifier (Infineon Technologies)International Rectifier (Infineon Technologies)
IRF40DM229 Image
Imaginea poate fi reprezentată. Vedeți specificațiile pentru detalii despre produs.
Prezentarea produsului
Număr parc: IRF40DM229
Producator / Marca: International Rectifier (Infineon Technologies)
Descrierea produsului MOSFET N-CH 40V 159A ISOMETRICMF
Foi de date: IRF40DM229.pdf
Preț de referință (în dolari SUA)
4800 pcs
  • Mesaj
Specificațiile IRF40DM229
Număr parc IRF40DM229 Producător International Rectifier (Infineon Technologies)
Descriere MOSFET N-CH 40V 159A ISOMETRICMF Condiții libere de stare / stare RoHS Plumb fără RoHS / RoHS
cantitate valabila 83152 pcs Fișa cu date IRF40DM229.pdf
Vgs (a) (Max) @ Id 3.9V @ 100µA Vgs (Max) ±20V
Tehnologie MOSFET (Metal Oxide) Pachetul dispozitivului furnizor DirectFET™ Isometric MF
Serie StrongIRFET™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.85 mOhm @ 97A, 10V
Distrugerea puterii (Max) 83W (Tc) ambalare Tape & Reel (TR)
Pachet / Caz DirectFET™ Isometric MF Alte nume IRF40DM229TR
SP001576692
Temperatura de Operare -55°C ~ 150°C (TJ) Tipul de montare Surface Mount
Capacitate de intrare (Ciss) (Max) @ Vds 5317pF @ 25V Încărcare prin poștă (Qg) (Max) @ Vgs 161nC @ 10V
Tipul FET N-Channel FET Feature -
Tensiunea de transmisie (valorile max. 6V, 10V Scurgeți la sursa de tensiune (Vdss) 40V
descriere detaliata N-Channel 40V 159A (Tc) 83W (Tc) Surface Mount DirectFET™ Isometric MF Curent - scurgere continuă (Id) @ 25 ° C 159A (Tc)