AP2138N-2.8TRG1
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
AP2138N-2.8TRG1 Image
Imaginea poate fi reprezentată. Vedeți specificațiile pentru detalii despre produs.
Prezentarea produsului
Număr parc: AP2138N-2.8TRG1
Producator / Marca: Diodes Incorporated
Descrierea produsului IC REG LINEAR 2.8V 250MA SOT23-3
Foi de date: AP2138N-2.8TRG1.pdf
Preț de referință (în dolari SUA)
3000 pcs
6000 pcs
  • Mesaj
Specificațiile AP2138N-2.8TRG1
Număr parc AP2138N-2.8TRG1 Producător Diodes Incorporated
Descriere IC REG LINEAR 2.8V 250MA SOT23-3 Condiții libere de stare / stare RoHS Plumb fără RoHS / RoHS
cantitate valabila 1028409 pcs Fișa cu date AP2138N-2.8TRG1.pdf
Dropout de tensiune (Max) 0.8V @ 250mA Tensiune - ieșire (min / fix) 2.8V
Tensiune - ieșire (Max) - Tensiune - Intrare (Max) 6V
Pachetul dispozitivului furnizor SOT-23-3 Serie -
Caracteristici de protecție Over Current ambalare Tape & Reel (TR)
Pachet / Caz TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 PSRR -
Tipul de ieșire Fixed Configurarea ieșirii Positive
Alte nume AP2138N-2.8TRG1DITR Temperatura de Operare -40°C ~ 85°C (TA)
Numărul autorităților de reglementare 1 Tipul de montare Surface Mount
descriere detaliata Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.8V 250mA SOT-23-3 Curent - Quiescent (Iq) 1.5µA
Curent - ieșire 250mA Caracteristici de control -