MC74ACT240N
AMI Semiconductor / ON SemiconductorAMI Semiconductor / ON Semiconductor
MC74ACT240N Image
Imaginea poate fi reprezentată. Vedeți specificațiile pentru detalii despre produs.
Prezentarea produsului
Număr parc: MC74ACT240N
Producator / Marca: AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Descrierea produsului IC BUFFER INVERT 5.5V 20DIP
Foi de date: MC74ACT240N.pdf
Statutul RoHs Conține plumb / RoHS neconform
  • Mesaj
Specificațiile MC74ACT240N
Număr parc MC74ACT240N Producător AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Descriere IC BUFFER INVERT 5.5V 20DIP Condiții libere de stare / stare RoHS Conține plumb / RoHS neconform
cantitate valabila 6885 pcs Fișa cu date MC74ACT240N.pdf
Tensiune - Aprovizionare 4.5 V ~ 5.5 V Pachetul dispozitivului furnizor 20-PDIP
Serie 74ACT ambalare Tube
Pachet / Caz 20-DIP (0.300", 7.62mm) Tipul de ieșire 3-State
Temperatura de Operare -40°C ~ 85°C (TA) Număr de elemente 2
Numărul de biți pe element 4 Tipul de montare Through Hole
Nivelul de sensibilitate la umiditate (MSL) 1 (Unlimited) Tipul logic Buffer, Inverting
Condiții de stare fără plumb / stare RoHS Contains lead / RoHS non-compliant Tip de introducere -
descriere detaliata Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element 3-State Output 20-PDIP Curent - ieșire ridicată, scăzută 24mA, 24mA