FDP55N06
AMI Semiconductor / ON SemiconductorAMI Semiconductor / ON Semiconductor
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Imaginea poate fi reprezentată. Vedeți specificațiile pentru detalii despre produs.
Prezentarea produsului
Număr parc: FDP55N06
Producator / Marca: AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Descrierea produsului MOSFET N-CH 60V 55A TO-220
Foi de date: 1.FDP55N06.pdf2.FDP55N06.pdf
Preț de referință (în dolari SUA)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Mesaj
Specificațiile FDP55N06
Număr parc FDP55N06 Producător AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Descriere MOSFET N-CH 60V 55A TO-220 Condiții libere de stare / stare RoHS Plumb fără RoHS / RoHS
cantitate valabila 53544 pcs Fișa cu date 1.FDP55N06.pdf2.FDP55N06.pdf
Vgs (a) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±25V
Tehnologie MOSFET (Metal Oxide) Pachetul dispozitivului furnizor TO-220-3
Serie UniFET™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 22 mOhm @ 27.5A, 10V
Distrugerea puterii (Max) 114W (Tc) ambalare Tube
Pachet / Caz TO-220-3 Temperatura de Operare -55°C ~ 150°C (TJ)
Tipul de montare Through Hole Nivelul de sensibilitate la umiditate (MSL) 1 (Unlimited)
Condiții de stare fără plumb / stare RoHS Lead free / RoHS Compliant Capacitate de intrare (Ciss) (Max) @ Vds 1510pF @ 25V
Încărcare prin poștă (Qg) (Max) @ Vgs 37nC @ 10V Tipul FET N-Channel
FET Feature - Tensiunea de transmisie (valorile max. 10V
Scurgeți la sursa de tensiune (Vdss) 60V descriere detaliata N-Channel 60V 55A (Tc) 114W (Tc) Through Hole TO-220-3
Curent - scurgere continuă (Id) @ 25 ° C 55A (Tc)