Cardul 640GFLOPS pentru procesarea senzorilor de imagine
CommAgilityAMC-4C6678 Placa DSP Advanced Mezzanine Card (AMC) are patru DSP-uri TMS320C6678 cu bază fixă și cu floating point, de la Texas Instruments care rulează la viteza de 1,25GHz.
Performanța totală agregată este 640GFLOPS și 1280GMACS.
Destinată procesării senzorului de imagine și controlului pas cu pas, AMC-4C6678 are I / O pentru a susține 32 de nuclee DSP. Interfețele PCI Express și Gigabit Ethernet utilizează comutatoare de la bord pentru o flexibilitate maximă și acces la toate DSP-urile de pe card.
O legătură serială rapidă (SRIO) este conectată direct la un DSP, partajat folosind Hyperlink și apoi extinde la cea de-a doua pereche DSP. 8Gbyte de DDR3 SDRAM este furnizat ca standard, cu 2Gbyte alocate pentru fiecare DSP. Se oferă de asemenea o memorie flash de 256 MB, care poate fi utilizată pentru a stoca codul de boot DSP.
Software-ul disponibil include biblioteci de suport pentru bord și o stivă IP cu Telnet / TFTP pentru control și upgrade de bord Ethernet.
Modulul nou este un PICMG AMC.0 R2.0 AMC compact, cu o singură lățime, și este potrivit atât pentru transportatorii ATCA, cât și pentru șasiul MicroTCA.
